| Item Length | 52.07 mm (2.05″) |
|---|---|
| Tube O.D | 25.4 mm (1.00″) |
| Port Size | 25.4 mm (1.00″) |
| Connector Type | O-Ring Boss x MJIC |
Eaton Weatherhead® 1″ MORB x 1″ MJIC, Straight Thread O-Ring Branch Tee, Steel (C5715X16)
$20.30
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 7 × 4.5 cm |
| Bin Location | 00095067 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | C5715X16 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.