| Item Length | 78.9 mm (3.11″) |
|---|---|
| Hose I.D | 25.4 mm (1.00″) |
| Female Swivel | 25.4 mm (1.00″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1″ Hose x 1″ Female Swivel NPSM, Z-Series Crimp Hose Fitting (16Z-066)
$51.84
Out of stock
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.6 × 5 × 5 cm |
| Bin Location | 00097023 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 16Z-066 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.