| Item Length | 65.5 mm (2.58″) |
|---|---|
| Hose I.D | 4.74 mm (0.187″) |
| Tube Size | 6.35 mm (0.25″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
1/4″ Hose I.D x 1/4″ Female 37° Swivel, Straight Crimp Hose Fitting (900897)
$13.95
Eaton Weatherhead® 5/8″ Hose I.D x 3/4″ Female JIC 37° Swivel, Field Attachable 247N Series Hose Fitting (24712N-612)
$23.88
Eaton Weatherhead® 3/16″ Hose I.D x 1/4″ Inverted Male Swivel, 069 Series Crimp Hose Fitting (06904E-B04)
$12.59
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.5 × 1.7 × 1.7 cm |
| Bin Location | 00098034 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 06904E-B04 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.