| Item Length | 44.7 mm (1.76″) |
|---|---|
| Male O-Ring Boss | 19.05 mm (0.75″) |
| Male JIC | 12.7 mm (0.50″) |
| Fitting Type | Straight Adapter |
Cummins® OEM Male Union (3957130)
$30.29
Brennan 9/16″ Male JIC x 1/2″ Male BSPP, Straight Adapter with Bonded Seal, Steel (7002-06-08-BS)
$14.46
Eaton Weatherhead® 3/4″ Male O-Ring x 1/2″ Male JIC, Flare-Twin Fitting Adapter (C5315X8X12)
$4.10
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.3 × 3.7 × 3.7 cm |
| Bin Location | 00096033 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | C5315X8X12 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.