| Item Length | 66.80 mm (2.63″) |
|---|---|
| Hose I.D | 19.05 mm (0.75″) |
| Tube Size | 19.05 mm (0.75″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
1-1/2″ Hose I.D x 1-1/2″ Male SAE 37°, Reusable Hose End (SR537-2424)
$99.91
Gates® G34165-0808 Hydraulic Coupling, Male JIC 37° Flare, Field Attachable, Steel
$29.86
Eaton Weatherhead® 3/4″ Hose I.D x 3/4″ Male 37° JIC Rigid, E-Series Crimp Fitting (12E-512)
$93.65
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 4.2 × 2.6 cm |
| Bin Location | 00096106 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 12E-512 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.