| Item Length | 72.1 mm (2.84″) |
|---|---|
| Hose Size | 19.05 mm (0.75″) |
| Female Swivel | 19.05 mm (0.75″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose I.D x 1/2″ Female JIC 37° Swivel, Field Attachable 247N Series Hose Fitting (24710N-608)
$58.50
Parker® 5/16″ Hose I.D x 3/8″ Male Inverted SAE 45° Swivel, Field Attachable Hydraulic Hose Fitting (22821-6-6)
$28.77
Eaton Weatherhead® 3/4″ Hose Size x 3/4″ SAE 45° Female Swivel, Z-Series Crimp Hose Fitting (12Z-412)
$34.91
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.8 × 4 × 4 cm |
| Bin Location | 000097024 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 12Z-412 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.