| Item Length | 69.08 mm (2.72″) |
|---|---|
| Hose I.D | 9.52 mm (0.375″) |
| Tube Size | 9.52 mm (0.375″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
1-1/4″ Hose I.D x 1-1/4″ Female 37° Swivel, 90° Elbow, Reusable Hose End (900903)
$83.07
Eaton Weatherhead® 1/2″ Female 37° JIC x 1/2″ Hose I.D, Crimp Fitting, 90-Deg. Elbow (08E-668)
$33.29
Eaton Weatherhead® 3/8″ Female 37° JIC x 3/8″ Hose I.D, Crimp Fitting, 90-Deg. Elbow (06E-666)
$23.99
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00096102 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 06E-666 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.