| Item Length | 40.64 mm (1.60″) |
|---|---|
| Tube O.D | 9.52 mm (0.375″) |
| Taper Pipe | M14 x 1.5 Thd. |
| Adapter Type | Straight Adapter |
Eaton Weatherhead® 3/8″ FJIC Swivel x M14x1.5 Male Metric Pipe Adapter, Steel (M9700X6X10)
$16.73
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 2 × 2 cm |
| Bin Location | 00095103 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | M9700X6X10 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.