| Item Length | 67.56 mm (2.66″) |
|---|---|
| Hose Size | 9.52 mm (0.375″) |
| Male O-Ring | 12.7 mm (0.50″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 3/8″ Hose Size x 1/2″ Male ORB Swivel, Z-Series Crimp Hose Fitting (06Z-R08)
$18.81
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.8 × 2.6 × 2.6 cm |
| Bin Location | 00097046 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 06Z-R08 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.