| Item Length | 27.6 mm (1.090″) |
|---|---|
| Straight Thread | 14.2 mm (0.562″) |
| NPSM Swivel | 9.52 mm (0.375″) |
| Fitting Type | Straight Adapter |
Eaton Weatherhead® 9/16″ Male O-Ring x 3/8″ Female Pipe Swivel, Steel Connector (9315X6X6)
$4.61
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.3 × 2.6 × 2.6 cm |
| Bin Location | 00096027 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 9315X6X6 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.