| Item Length | 58.67 mm (2.31″) |
|---|---|
| Hose Size | 9.52 mm (0.375″) |
| Female Swivel | 12.7 mm (0.50″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 1/2″ Hose I.D x 1/2″ Female JIC 37° Swivel, Field Attachable 247N Series Hose Fitting (24710N-608)
$58.50
Parker® 5/16″ Hose I.D x 3/8″ Male Inverted SAE 45° Swivel, Field Attachable Hydraulic Hose Fitting (22821-6-6)
$28.77
Eaton Weatherhead® 3/8″ Hose Size x 1/2″ Female 37° Swivel, Z-Series Crimp Hose Fitting (06Z-608)
$14.77
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.7 × 2.7 × 2.7 cm |
| Bin Location | 00097032 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 06Z-608 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.