| Item Length | 36.5 mm (1.44″) |
|---|---|
| Male O-Ring Boss | 9.52 mm (0.375″) |
| Male JIC | 12.7 mm (0.50″) |
| Fitting Type | Straight Adapter |
Cummins® OEM Male Union (3957130)
$30.29
Brennan 9/16″ Male JIC x 1/2″ Male BSPP, Straight Adapter with Bonded Seal, Steel (7002-06-08-BS)
$14.46
Eaton Weatherhead® 3/8″ Male O-Ring x 1/2″ Male JIC, Flare-Twin Fitting Adapter (C5315X8X6)
$2.49
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.6 × 2.4 × 2.4 cm |
| Bin Location | 00096032 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | C5315X8X6 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.