| Item Length | 31.2 mm (1.23″) |
|---|---|
| Male O-Ring Boss | 7.93 mm (0.312″) |
| Male JIC | 7.93 mm (0.312″) |
| Fitting Type | Straight Adapter |
Cummins® OEM Male Union (3957130)
$30.29
Brennan 9/16″ Male JIC x 1/2″ Male BSPP, Straight Adapter with Bonded Seal, Steel (7002-06-08-BS)
$14.46
Eaton Weatherhead® 5/16″ Male O-Ring x 5/16″ Male JIC, Flare-Twin Fitting Adapter (C5315X5)
$1.62
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 1.8 × 1.8 cm |
| Bin Location | 00096031 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | C5315X5 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.