| Item Length | 32.2 mm (1.27″) |
|---|---|
| Male O-Ring Boss | 7.93 mm (0.312″) |
| Male JIC | 9.52 mm (0.375″) |
| Fitting Type | Straight Adapter |
7/16″ Male O-Ring Boss x 1/4″ Male NPT, Steel Adapter, Connector (S3622-4B)
$0.25
Brennan 1-1/2″ Male ORB x 1″ Male JIC, Straight Adapter, Steel (6400-16-24-O)
$15.55
Eaton Weatherhead® 5/16″ Male O-Ring x 3/8″ Male JIC, Flare-Twin Fitting Adapter (C5315X6X5)
$2.66
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.08 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.3 × 2 × 2 cm |
| Bin Location | 00096032 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | C5315X6X5 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.