Specification
| Item Length | 26.98 mm (1.06″) |
|---|---|
| Male Tube O.D | 15.8 mm (0.62″) |
| Pipe Size | 12.7 mm (0.50″) |
| Adapter Type | 90-Degree Elbow |
1″ MJIC x 1" Male ORB, Flare-Twin Fitting, 90-Deg. Elbow Adapter, Steel (900802)
$11.66
Brennan 3/4″ Barb x 1-1/16″ Male Adj. ORB, 90-Deg. Elbow, Steel (4601-12-12-NWO)
$16.26
$16.71
2 in stock
| Item Length | 26.98 mm (1.06″) |
|---|---|
| Male Tube O.D | 15.8 mm (0.62″) |
| Pipe Size | 12.7 mm (0.50″) |
| Adapter Type | 90-Degree Elbow |
| Weight | 0.46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.4 × 4.7 × 2.9 cm |
| Bin Location | 00093051 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 4405X10 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.