| Item Length | 56.1 mm (2.21″) |
|---|---|
| Hose Size | 15.8 mm (0.625″) |
| Male O-Ring | 12.7 mm (0.50″) |
| Fitting Type | Fitting Assembly |
Eaton Weatherhead® 5/8″ Hose Size x 1/2″ Male ORB Straight Thread, Z-Series Crimp Hose Fitting (10Z-P08)
$77.49
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.1 × 3.4 × 3.4 cm |
| Bin Location | 00097046 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 10Z-P08 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.