| Item Length | 40.64 mm (1.60″) |
|---|---|
| Male O-Ring Boss | 15.8 mm (0.625″) |
| Male JIC | 12.7 mm (0.50″) |
| Fitting Type | Straight Adapter |
Cummins® OEM Male Union (3957130)
$30.29
Brennan 9/16″ Male JIC x 1/2″ Male BSPP, Straight Adapter with Bonded Seal, Steel (7002-06-08-BS)
$14.46
Eaton Weatherhead® 5/8″ Male O-Ring x 1/2″ Male JIC, Flare-Twin Fitting Adapter (C5315X8X10)
$2.48
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 2.9 × 2.9 cm |
| Bin Location | 00096033 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | C5315X8X10 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.