| Item Length | 32.9 mm (1.296″) |
|---|---|
| Straight Thread | 14.2 mm (0.562″) |
| NPSM Swivel | 9.52 mm (0.375″) |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
1/2″ MJIC x 18mm Male Metric M12x1.5, 90-Deg. Elbow Adapter, Steel (901206)
$9.01
1″ MJIC x 1" Male ORB, Flare-Twin Fitting, 90-Deg. Elbow Adapter, Steel (900802)
$11.66
Eaton Weatherhead® 9/16″ Male O-Ring x 3/8″ Female Pipe Swivel, 90-Deg. Elbow (9515X6X6)
$6.73
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.4 × 4 × 2.6 cm |
| Bin Location | 00096026 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 9515X6X6 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.