| Largest O.D | 307 mm (12.08″) |
|---|---|
| Largest End I.D | 196 mm (7.73″) |
| Height | 526 mm (20.7″) |
| Filter Type | Primary Filter |
| Filter Style | Axial Seal Style |
Fleetguard® Air Filter, Secondary (AF27994)
$175.48
Fleetguard® Primary Air Filter, Radial Seal (AF25135M)
$127.72
Fleetguard® Air Filter, Primary (AF1828)
$167.25
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 12.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 33 × 55 cm |
| Bin Location | SC109 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | AF1828 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.