| Largest O.D | 290 mm (11.41″) |
|---|---|
| Largest I.D | 189 mm (7.46″) |
| Height | 612 mm (24.09″) |
| Filter Type | Primary Filter |
| Media Type | Cellulose Media |
Fleetguard® Air Filter, Secondary (AF27994)
$175.48
Fleetguard® Air Filter, Primary (AF1828)
$167.25
Fleetguard® Air Filter, Primary (AF4195)
$162.50
Out of stock
Additional information
| Weight | 11.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 32 × 65 cm |
| Bin Location | SC108 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | AF4195 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.