| Overall Length | 137.1 mm (5.40″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.21 mm (3.67″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 11/16″-16 UN-2B |
Fleetguard® Coolant Filter/ DCA4 Chemical Water Filter, Cummins, Std. Service, 8-Units (WF2073)
$35.50
Fleetguard® Coolant Filter / DCA4 Chemical Water Filter, Std. Service, 4-Units (WF2106)
$38.40
Fleetguard® Coolant Filter / DCA2 Chemical Water Filter, Std. Service, 8-Units (WF2053)
$31.84
11 in stock
Only 11 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 15 cm |
| Bin Location | 00026125 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | WF2053 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.