| Overall Length | 176.53 mm (6.95″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.47 mm (3.68″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | M20 x 1.5-6H INT |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF2203)
$35.68
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS1298)
$50.60
Fleetguard® Fuel Filter, Spin-On (FF5612)
$31.50
11 in stock
Only 11 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 9.5 × 18 cm |
| Bin Location | 00024210 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FF5612 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.