| Overall Length | 119.1 mm (4.69″) |
|---|---|
| Largest O.D | 88.90 mm (3.50″) |
| End-1 I.D | 16.76 mm (0.66″) |
| End-2 O.D | 88.39 mm (3.48″) |
| Media Type | StrataPore |
Fleetguard® Fuel Filter, Box Style (FS1205)
$44.45
Donaldson® Fuel Filter, Cartridge (P556245)
$13.41
Fleetguard® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (FS19730)
$19.62
10 in stock
Only 10 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 5.5 × 12 cm |
| Bin Location | 00024315 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS19730 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.