| Overall Length | 141.7 mm (5.58″) |
|---|---|
| Largest O.D | 76.70 mm (3.02″) |
| Gasket O.D | 69.08 mm (2.72″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 3/4″-16 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Donaldson® Fuel/Water Separator Filter (P555020)
$31.96
Fleetguard® Fuel/Water Separator Cartridge Filter (FS19730)
$19.62
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19594)
$30.25
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 14 cm |
| Bin Location | 00024310 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS19594 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.