| Overall Length | 171.1 mm (6.74″) |
|---|---|
| Largest O.D | 107.6 mm (4.24″) |
| Gasket O.D | 100.0 mm (3.94″) |
| Gasket I.D | 90.42 mm (3.56″) |
| Thread Size | 1″-14 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Primary Spin-On (FF172)
$22.64
Paccar® Fuel/Water Separator Element (K37-1004)
$103.73
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS19930)
$53.50
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 12 × 21.5 cm |
| Bin Location | 00024315 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS19930 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.