| Overall Length | 139.7 mm (5.50″) |
|---|---|
| Largest O.D | 107.9 mm (4.25″) |
| Gasket O.D | 91.18 mm (3.59″) |
| Thread Diameter | 25.40 mm (1.00″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter (FS1006)
$92.25
Fleetguard® Fuel Filter, Cartridge (FF5713)
$70.68
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter, Spin-On, For Dodge/RAM (FS20089)
$126.52
9 in stock
Only 9 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 15 cm |
| Bin Location | 00023113 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS20089 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.