| Overall Length | 98.04 mm (3.86″) |
|---|---|
| Largest O.D | 92.96 mm (3.66″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 1″-12 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Fuel Filter, Cartridge (FF5418)
$52.50
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter, Spin-On, StrataPore Media (FS19732)
$54.46
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter, Spin-On, Pre-Filter Strainer (FS19511)
$41.99
10 in stock
Only 10 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.7 × 9.7 × 11 cm |
| Bin Location | 00024305 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS19511 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.