| Overall Length | 192.7 mm (7.59″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.72 mm (3.69″) |
| Gasket O.D | 71.88 mm (2.83″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | M20 x 1.5-6H INT |
| Filter Style | Spin-On Type |
Fleetguard® Fuel Filter, Box Style (FS1205)
$44.45
Donaldson® Fuel Filter, Spin-On Secondary (P556917)
$11.99
Fleetguard® Fuel/Water Separator Filter, Spin-On, StrataPore Media (FS19616)
$60.45
Out of stock
Additional information
| Weight | 2.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.4 × 31.75 × 22.86 cm |
| Bin Location | 000 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | FS19616 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.