| Overall Length | 327.9 mm (12.9″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 78.74 mm (3.10″) |
| Inner Diameter | 41.14 mm (1.62″) |
| Filter Style | Cartridge Style |
| Media Type | Synthetic Media |
Fleetguard® Hydraulic Filter, Cartridge (HF30083)
$182.54
Donaldson® Hydraulic Filter, Cartridge (P172463)
$90.43
Fleetguard® Hydraulic Filter, Cartridge DT (P566216)
$239.25
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 37 cm |
| Bin Location | 00027401 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | P566216 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.