| Overall Length | 213.1 mm (8.39″) |
|---|---|
| Largest O.D | 83.05 mm (3.27″) |
| Largest End I.D | 27.94 mm (1.10″) |
| Media Type | Cellulose Media |
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF3333SC)
$41.29
Fleetguard® Lube Filter, Cartridge (LF637)
$34.60
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Cartridge (LF3914)
$28.68
11 in stock
Only 11 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 9 × 22.5 cm |
| Bin Location | 00025415 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF3914 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.