| Overall Length | 181.3 mm (7.14″) |
|---|---|
| Largest O.D | 108.2 mm (4.26″) |
| Gasket O.D | 71.62 mm (2.82″) |
| Gasket I.D | 62.48 mm (2.46″) |
| Thread Size | 1″-12 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® NanoNet Lube Filter, Spin-On (LF14000NN)
$84.66
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3604)
$13.50
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF3455)
$28.92
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 11 × 11 cm |
| Bin Location | 00025407 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF3455 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.