| Overall Length | 89.40 mm (3.52″) |
|---|---|
| Largest O.D | 84.83 mm (3.34″) |
| Gasket O.D | 64.00 mm (2.52″) |
| Gasket I.D | 57.40 mm (2.26″) |
| Thread Size | M20 x 1.5-6H INT |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF734)
$38.34
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF3403)
$14.54
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF16034)
$15.55
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 8.5 × 10 cm |
| Bin Location | 00025401 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF16034 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.