| Overall Length | 65.02 mm (2.56″) |
|---|---|
| Largest O.D | 76.70 mm (3.02″) |
| Gasket O.D | 72.13 mm (2.84″) |
| Gasket I.D | 62.73 mm (2.47″) |
| Thread Size | 3/4″-16 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF16035)
$31.42
Fleetguard® Lube Filter, Cartridge (LF17514)
$135.91
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF16108)
$19.90
8 in stock
Only 8 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 9 × 11 cm |
| Bin Location | 00023201 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF16108 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.