| Overall Length | 150.8 mm (5.94″) |
|---|---|
| Largest O.D | 99.31 mm (3.91″) |
| Gasket O.D | 92.96 mm (3.66″) |
| Thread Diameter | 91.94 mm (3.62″) |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF670)
$36.50
Fleetguard® Lube Filter, Full-Flow Spin-On (LF3344)
$19.87
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF16243)
$29.50
9 in stock
Only 9 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 16 cm |
| Bin Location | 00025401 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF16243 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.