| Overall Length | 210.0 mm (8.27″) |
|---|---|
| Largest O.D | 91.94 mm (3.62″) |
| Gasket O.D | 70.10 mm (2.76″) |
| Gasket I.D | 61.97 mm (2.44″) |
| Thread Size | M24 x 1.5-6H INT |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF17475)
$22.78
13 in stock
Only 13 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.5 × 23 × 40 cm |
| Bin Location | 00025225 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF17475 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.