| Overall Length | 129.7 mm (5.11″) |
|---|---|
| Largest O.D | 108.4 mm (4.27″) |
| Gasket O.D | 100.0 mm (3.94″) |
| Gasket I.D | 90.42 mm (3.56″) |
| Thread Size | M20 x 1.5-6H INT |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3633)
$33.45
9 in stock
Only 9 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 13 cm |
| Bin Location | 00025415 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF3633 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.