| Overall Length | 82.04 mm (3.23″) |
|---|---|
| Largest O.D | 93.47 mm (3.68″) |
| Gasket O.D | 70.10 mm (2.76″) |
| Gasket I.D | 61.97 mm (2.44″) |
| Thread Size | 3/4″-16 UNF-2B |
| Filter Style | Spin-On Style |
Fleetguard® Lube Filter, Spin-On (LF3758)
$18.25
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 9 × 9.5 cm |
| Bin Location | 00025415 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | LF3758 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.