| Overall Length | 177.5 mm (6.99″) |
|---|---|
| Rated Flow | 1.00 CU. m/m |
| Largest O.D | 94.99 mm (3.74″) |
| Largest I.D | 42.41 mm (1.67″) |
Fleetguard® Magnum RS Radial Seal, Primary Air Filter Element (AF1827)
$13.86
Eaton Fuller® Air Filter Repair Kit (K-1698)
$23.51
Fleetguard® Magnum RS Radial Seal, Primary Air Filter Element (AF25745)
$81.69
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.5 × 10.5 × 22 cm |
| Bin Location | 00023301 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | AF25745 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.