| Overall Length | 85.09 mm (3.35″) |
|---|---|
| Largest O.D | 67.05 mm (2.64″) |
| Gasket O.D | 62.73 mm (2.47″) |
| Thread Diameter | 19.05 mm (0.75″) |
Fleetguard® Hydraulic Filter, Cartridge (HF6118)
$34.25
Donaldson® Hydraulic Filter, Spin-On (P550250)
$82.79
Fleetguard® Power Steering Filter, Reservoir Element (HF35476)
$37.72
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.7 × 7.7 × 10 cm |
| Bin Location | 00026410 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | HF35476 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.