| Largest O.D | 450 mm (17.7″) |
|---|---|
| Largest End I.D | 292 mm (11.5″) |
| Media Type | Ofiber Media |
| Filter Type | Primary Filter |
| Filter Style | RS – Radial Seal |
Fleetguard® Primary Air Filter, Radial Seal (AF25358)
$92.48
Donaldson® Primary Air Filter, Duralite (C105003)
$64.44
Fleetguard® Primary Air Filter, NanoForce (AF27993NF)
$572.50
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 25.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 47 × 47 × 70 cm |
| Bin Location | SC109 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | AF27993NF |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.