| Overall Length | 146.3 mm (5.76″) |
|---|---|
| Largest O.D | 95.75 mm (3.77″) |
| Gasket O.D | 95.75 mm (3.77″) |
| Gasket I.D | 80.77 mm (3.18″) |
| Thread Size | M36 x 2-6G INT |
| Filter Style | Spin-On Style |
Donaldson® Coolant Filter, Spin-On (P554019)
$31.84
Fleetguard® Water Filter, Spin-On (WF2074)
$39.42
Fleetguard® Water Filter, Spin-On (WF2126)
$99.25
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 9.5 × 9.5 cm |
| Bin Location | 00025205 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Filtrations |
| Part # | WF2126 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.