| Inner Diameter | 25.4 mm (1.00″) |
|---|---|
| Outside Diameter | 33.52 mm (1.32″) |
| Leg Length | 152.4 mm (6.00″) |
| Reinforcement | 3-Layers / 3-Ply |
| Hose Type | 45-Degree Elbow |
FlexFab 3″ I.D x 7.5″ Length, 3-Ply Silicone 90-Degree Hose Elbow, Blue (7884-300)
$158.78
FlexFab 2″ I.D x 6″ Length, 3-Ply Silicone 45-Degree Hose Elbow, Blue (7896-200)
$106.87
FlexFab 1″ I.D x 6″ Length, 3-Ply Silicone 45-Degree Hose Elbow, Blue (7896-100)
$51.83
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 6 cm |
| Bin Location | BRC-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Hoses |
| Part # | 7896-100 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.