| Inner Diameter | 50.8 mm (2.00″) |
|---|---|
| Outside Diameter | 58.92 mm (2.32″) |
| Leg Length | 152.4 mm (6.00″) |
| Reinforcement | 3-Layers / 3-Ply |
| Hose Type | 45-Degree Elbow |
FlexFab 1″ I.D x 6″ Length, 3-Ply Silicone 45-Degree Hose Elbow, Blue (7896-100)
$51.83
FlexFab 2.5″ I.D x 6.5″ Length, 3-Ply Silicone 45-Deg. Hose Elbow, Blue Body (7896-250)
$139.30
FlexFab 2″ I.D x 6″ Length, 3-Ply Silicone 45-Degree Hose Elbow, Blue (7896-200)
$106.87
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 6 cm |
| Bin Location | BRC-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Hoses |
| Part # | 7896-200 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.