| Inner Diameter | 57.15 mm (2.25″) |
|---|---|
| Outside Diameter | 65.27 mm (2.57″) |
| Leg Length | 152.4 mm (6.00″) |
| Reinforcement | 3-Layers / 3-Ply |
| Hose Type | 90-Degree Elbow |
3" Wire Reinforced Hose Elbow (900913)
$449.45
FlexFab 2.5″ I.D x 6.5″ Length, 3-Ply Silicone 90-Deg. Hose Elbow, Blue Body (7884-250)
$117.43
FlexFab 2.25″ I.D x 6″ Length, 3-Ply Silicone 90-Deg. Hose Elbow, Blue Body (7884-225)
$113.72
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 6 cm |
| Bin Location | BRC-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Hoses |
| Part # | 7884-225 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.