| Inner Diameter | 63.5 mm (2.50″) |
|---|---|
| Outside Diameter | 71.62 mm (2.82″) |
| Leg Length | 165.1 mm (6.50″) |
| Reinforcement | 3-Layers / 3-Ply |
| Hose Type | 45-Degree Elbow |
FlexFab 2″ I.D x 6″ Length, 3-Ply Silicone 45-Degree Hose Elbow, Blue (7896-200)
$106.87
FlexFab 4″ I.D x 9.50″ Length, 3-Ply Silicone 45-Deg. Hose Elbow, Blue Body (7896-400)
$213.50
FlexFab 2.5″ I.D x 6.5″ Length, 3-Ply Silicone 45-Deg. Hose Elbow, Blue Body (7896-250)
$139.30
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 6 cm |
| Bin Location | BRC-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Hoses |
| Part # | 7896-250 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.