| Inner Diameter | 69.85 mm (2.75″) |
|---|---|
| Outside Diameter | 77.97 mm (3.07″) |
| Leg Length | 177.8 mm (7.00″) |
| Reinforcement | 3-Layers / 3-Ply |
| Hose Type | 90-Degree Elbow |
FlexFab 2.5″ I.D x 6.5″ Length, 3-Ply Silicone 90-Deg. Hose Elbow, Blue Body (7884-250)
$117.43
FlexFab 3″ I.D x 7.5″ Length, 3-Ply Silicone 90-Degree Hose Elbow, Blue (7884-300)
$158.78
FlexFab 2.75″ I.D x 7″ Length, 3-Ply Silicone 90-Deg. Hose Elbow, Blue Body (7884-275)
$129.44
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 6 cm |
| Bin Location | BRC-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Hoses |
| Part # | 7884-275 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.