Specification
| Inside Diameter | 88.90 mm (3.50″) |
|---|---|
| Outside Diameter | 94.74 mm (3.73″) |
| Length | 152.4 mm (6.00″) |
| Material | Silicone, Steel Rings |
Eaton® 3.5″ x 6″ Length, 4-Ply Silicone, Charge Air Cooler – CAC Hot Side Hose (FF90801-03)
$97.50
Detroit Diesel® OEM Oil Cooler Hose (23511449)
$341.50
$59.41
2 in stock
| Inside Diameter | 88.90 mm (3.50″) |
|---|---|
| Outside Diameter | 94.74 mm (3.73″) |
| Length | 152.4 mm (6.00″) |
| Material | Silicone, Steel Rings |
| Weight | 0.42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 9.5 × 9.5 cm |
| Bin Location | 00046810 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Hoses |
| Part # | 7732-0001 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.