| Inner Diameter | 101.6 mm (4.00″) |
|---|---|
| Outside Diameter | 109.7 mm (4.32″) |
| Leg Length | 241.3 mm (9.50″) |
| Reinforcement | 3-Layers / 3-Ply |
| Hose Type | 45-Degree Elbow |
FlexFab 2.5″ I.D x 6.5″ Length, 3-Ply Silicone 45-Deg. Hose Elbow, Blue Body (7896-250)
$139.30
FlexFab 0.75″ I.D x 6″ Length, 3-Ply Silicone 90-Deg. Hose Elbow, Blue Body (7884-075)
$63.50
FlexFab 4″ I.D x 9.50″ Length, 3-Ply Silicone 45-Deg. Hose Elbow, Blue Body (7896-400)
$213.50
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.05 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 26 × 7 cm |
| Bin Location | BRC-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Hoses |
| Part # | 7896-400 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.