| Effective Length | 2599 mm (102.34″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 2612 mm (102.87″) |
| Top Width | 28 mm (1.087″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Standard |
Gates® Fleetrunner 99.08″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K080991HD)
$75.62
Gates® 108.8″ Length, 1.087″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K081088)
$89.50
Gates® 102.34″ Length, 1.087″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K081023)
$113.50
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15.8 × 2.8 cm |
| Bin Location | BRE-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K081023 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.