| Effective Length | 2854 mm (112.41″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 2868 mm (112.9″) |
| Top Width | 28 mm (1.087″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Standard |
Gates® 108.8″ Length, 1.087″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K081088)
$89.50
Gates® Fleetrunner 73.2″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K080733HD)
$91.87
Gates® 112.41″ Length, 1.087″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K081124)
$66.79
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48.3 × 18 × 2.6 cm |
| Bin Location | BRE-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K081124 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.